İş Yeri Sahibi Kadınların Başarısındaki Etkili Faktörler

0
465

Türkiye’de de işyeri sahibi kadınlar için özel aktivitelerin olduğu bir ay olmalı, tıpkı ABD’de olduğu gibi. Kadınların iş dünyasına olan olumlu etkisini ortaya çıkartmak için büyük fırsatlar yaratabilir.( ABD ‘de kadınların sahip olduğu yaklaşık firma sayısı 9.100.000 . Ülke işletmelerinin yaklaşık %30’ unu temsil eden bir rakam ve bunu büyütmek için çalışıyorlar ).

 İşyeri sahibi kadınlar her seviyeden işgücüne hitap eden benzersiz perspektif ve deneyimlerie sahipler. Bu hafta kariyer olarak girişimciliği düşünen genç kadınlara verecekleri tavsiyleri öğrenmek için işletme sahibi 300 kadına ulaştık.

Gelecek nesiller için onların düşünceleri şöyle :

Hatalardan korkmayın.

“Çok hata yapmaya hazırlıklı olun, bu hataların iş hayatının öğrenme sürecindeki virajlar olduğunu unutmayın”, “Herkes benzer hatalar yapar, kendinize çok yüklenmeyin. Hatalardan ders çıkarın ve yeni durumlara hızlıca adapte olmayı öğrenin. “

Karen Moran, Sweet Lulu Fırın ve Kokteyl Karavanı’ nın sahibi.

Tutkunuzu küçümsemeyin

“Nedenlerinizi farkedin” “Kendinize Neden bu işi yapıyorum, Bu iş neden önemli sorularını sorun”

Ciddi iş yapmak için netlik ve tutku gerekir. Tutku olmadan hayallerimiz bir yük haline gelir ve yükler her zaman terkedilirler.”

Polly Payne-Willoughby Horacio Printing’ın kurucusu.

Hayaller senin ilerlemeni sağlar ancak ayrıntıları da ihmal etme.

Genç kadınlar için en büyük tavsiyem “Kendi işlerinin doğal döngüsü içinde beklenmedik masraflara karşı finansal olarak her zaman tedbirli olmaları” olur.

Beth McRae, McRae Ajansı başkanı.

Bilgiyi özgürce paylaşın

“Tek başına çalışan bir girişimci olarak insanlar beni heyecanlı, istekli ve mutlu bir şekilde paylaştıkları bilgiye boğmuşlardı”. “Böylece dışarda benim gibi başkaları da var olabildi – Aradığınız bilgileri bulmak için orada dışarda olmaktan korkmayın.”

Amanda Gorman, CRNP ve Nest Collaborative Sahibi.

Kardeşlik içindeki konforu hissedin

“Küçük işletme sahipleri birbirlerine kardeş gibi yardım edebilirler” “Bu yüzden, dışarıda ilk adımı atmaktan korkan kadınlara tavsiye vermek ve yardım etmek için istekli birçok kadın var.”

Katie Augsburger, Connected Consulting’ da Baş Danışman

Herşeyi kendi başınıza yapmanız gerekmez.

“The Nth Element şirketini kurmaya başladığım zaman muhasebe, kiralama, müşteri toplantıları ve yönetimi, konferanslar, müşteri aramaları ve daha bir çok işi kendim yapacağımı düşünmüştüm” diyor Nicole Lazer. “Yanılmıştım ve hızlı bir şekilde her şeyi yapamayacağımı anladım. Öncelikle bana gerekli olan desteği ayarladım. Çalıştığım ürünün çok daha iyi olmaya başladığını, verimliliğin arttığını gördüm. Daha iyi bir iş-yaşam dengesi kurabildim. “

Neyin varsa kullan, ama en önemli şeyleri unutma.

“İş hayatı boyunca öğrendiğim şey nereye giderseniz gidin, vücudunuz ve aklınız gittiğiniz yerde olsun, sizinle beraber gelsin.” “Eğer ailemle evdeysem iş telefonumu kapatırım. Eğer çalışıyorsam, dikkatimi yüzde yüz çalıştığım problem üzerine odaklarım. “

Leslie Wyman, Epcon Lane sahibi .

Kendilerini işlerine adamış bu ilham verici kadınların tavsileri herkes için geçerli. Daha fazla kadın teşvik almalı, kendi işletmelerini kurmak için daha güçlü desteklenmeli. Kadınların yaratıcılıklarının, tutkularının ve ileriye gitme gücünün ortaya çıkması hepimiz için kazançtır.

 İşyeri sahibi kadınlar bu makaleyle başarılarına ve karşılaştıkları bazı zorluklara dikkat çekmeyi başarmışladır umarız.

Kadın Girişimciler : http://www.kagider.org

Makaleler
Popüler

Gündemi
dünya

OKUNANLAR
çok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here