NASA KADINLARI LEGO SETİ

0
551

Lego Mart 2017′ de “ NASA Kadınları ” ( Orj: Women Of NASA ) adında bir set çıkaracağını duyurmuştu. Ekim 2017′ de NASA kadınları için tasarlanan LEGO Set tamamlandı. Kasım 2017 itibari ile 30 USD / 30 EUR civarı etiket fiyatı ile alınabilir durumda. Yurt dışından gelecek olan arkadaşlara verilebilecek güzel bir sipariş. Çalışan kadınlar kendileri için bile sipariş verebilir.

Nasa Kadınları Lego SET’ de Hangi Profiller Var

Set 4 farklı profile sahip.
1. Sally Ride : Uzaydaki ilk Amerikalı kadın astranot.
2. Mae Jemison : Uzaydaki ilk koyu tenli kadın
3. Margaret Hamilton : NASA’ nın Apollo programı yazılım ekip lideri.
4. Nancy Grace Roman : Hubble Uzay Teleskobu vizyonunun hayata geçirilmesinde katkıları oldu. Görüldüğü gibi kadınlar NASA’ da kadın astranot olma dışında başka önemli görevlerde de bulunuyorlar.

Katherine Johnson da önemli ve kamuya mal olmuş bir profil olmasına rağmen sete dahil değil. Ailesi tarafından onay verilince sete dahil edilmesi planlanıyor.

Uzay programında kamuya mal olmuş kadınları görmek her daim güzel olmuştur. Bu şekilde bir set yaparak onların uzay programına olan katkılarını onurlandırmak oldukça güzel bir yol seçilmiş. Dünyadaki diğer lider kurumlar da Nasa Kadınları gibi çalışmalarla kadınların çalışma hayatındaki yerini vurgulayan güzel fikirler geliştirmeli.

Makaleler
Popüler

Gündemi
dünya

OKUNANLAR
çok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here